Kurumsal Kablosuz Çözümler

Kablolu Ya da Kablosuz...

Kablosuz ağlarınızda yönetim, güvenlik, sürdürülebilirlik, genişleme ve kapsama sorunlarıyla karşılaşıyorsanız sizi ileri seviye kablosuz teknoloji üreticisi Ruckus Wireless ile tanıştırabiliriz. Ruckus patentli teknolojileri ile kablosuz ağ alanında bir çok yeniliğe imza atmıştır.

Ruskus'un uzak mesafe (10 KM+) noktadan noktaya yüksek erişim (Gbps) sunabilen cihazları olmasada cihazlarının geniş band sunması ile sektördeki bir boşluğu tek başına doldurmaktadır. Stadyumlar dahil yoğun band genişliği istenen projelerde Ruskus tek tercih olabiliyor. Önemli olan kalabalığa ağ hizmeti sunabilmesi değil, sunduğu hizmeti detayına kadar yönetebilmesidir.

Centrally Managing : Bir konumda (single site) 1 ila 1000 Access point ‘ ten birden çok konumda (multi site) 25 ila 10.000 Access Point’i tek merkezden yönetim sağlanır.

High Network Availablity : Wireless controller’ların yedekli çalışması sayesinde ( n+1 redundancy ) access pointlerin kesintisiz hizmet verebilmesi garanti edilir.

Client Load-Balancing : Wifi Clientlar, Access Pointlere otomatik olarak eşit dağıtılarak her clienta en mükemmel hız ve band genişliği sunulur.

Beam Flex : Beam Flex özellikli bir Ruckus Access Point, Akıllı Anten Teknolojisi ile stabil bağlantı ve yüksek performans hedefler. 802.11a/b/g/n/ac cihazlarınızın anten konumlarına göre en verimli sinyal polarizasyonu ile konuşacak şekilde tasarlanmış, aynı zamanda da ortamdaki diğer Access Point ve diğer cihazların yaydığı parazitlerden de 15dB kadar etkilenecek şekilde üretilmiştir.

ZoneConnect : Wi-Fi özellikli akıllı telefonlar ve tablet cihazların yönetim ve sorun giderimini basitleştirerek, uzun süre alan ve kullanıcılar açısından can sıkıcı karmaşıklıkları ortadan kaldırmak için ZoneConnect, patentli Ruckus Zero-IT Activation™, Dynamic PSK™ ve SpeedFlex™ teknolojilerini daha da ileri seviyelere taşımaktadır.

SmartMesh Networking : SmartMesh Networking ile kablosuz erişim noktalarını (Access Point) networke bağlamak için gerekli olan kablolamaları gereksiz hale getirmektedir. SmartMesh, kablosuz ağ paylaşımını önemli ölçüde daha hızlı, daha basit ve az masraflı hale getirir. Yapılması gereken sadece Access Pointleri elektrik şebekesine bağlamaktır.

Channel FLY : Wireless donanım üreticileri, 2.4 ile 5 GHZ aralığında, uyumsuzluk ve karışma ihtimallerini ortadan kaldırma güvencesi ile Access Point kanallarını otomatik olarak değiştirebilme özelliğine sahip ürün ve hizmetler sunmaktadır. İşin en kolay kısmı, herhangi bir AP kanalını kullanan müşterinin hızının düşürülmüş olma durumunu algılamaktır. Zor olan ise hangi kanala değiştirileceğine karar vermektir.