Sunucu

Sunucu

Planlama - Satış - Destek

Yeni bir sunucu kurulumu sırasında yapılacaklar arasında en basiti sunucuya istenilen işletim sisteminin yüklenmesi olacaktır. Ancak işletim sistemi kurulumundan önce, kritik süreçlerin doğru tamamlanması ile alınmış olan sunucunun tam anlamıyla istenilen iş planına uygun ve gerektiği noktada büyüyebilen bir yapıda olması sağlanabilir.

Sunucu Satış/Kurulum hizmeti süreçlerini 3 aşamada tamamlıyoruz.

1-Atanacak sunucu rolüne uygun donanımın belirlenip sunucunun teklif edilmesi

Sunucu için fazlaca ödeme yapılmış olması iyi bir sunucuya sahip olunduğu anlamını taşımaz. Önemli olan ihtiyaca yönelik bir seçim yapılmasıdır. Bu durumda; öncesinde yapılan görüşmeler ışığında sunucu ya da sunucuların üstleneceği rolleri belirliyoruz. Mümkün ise var olan sunuculardan kaynak kullanım raporları oluşturarak ihtiyacı belirleyip, bu ihtiyaca göre CPU, Memory ve Disk sürücülerinden size uygun seçimi belirleyip tarafınıza önerilerde bulunuyoruz.

2-Üretici yazılımlarının ( Firmware) yüklenmesi

Sunucu tarafınıza teslim edilmeden, Güç sağlayıcısından, üzerindeki disklerin firmwarelerine, sunucu kontrol panelinden, raid kart güncellemelerine kadar bütün üretici yazılımlarının en istikrarlı olanını yükleyip sunucu üzerine yüklendiği görevde çalışmadan önce en iyi performansı ve kararlılığı sağlayacak şekilde firmware yüklemelerini tamamlıyoruz.

3-İstenilen işletim sisteminin ve sununu rollerinin yüklenip, kullanıma hazır hale getirilmesi.

Sunucu kurulum aşamasına geldikten sonra, istenilen işletim sistemini yüklüyor, gerekli güncellemelerini yaptıktan sonra kullanıma hazır halde teslim ediyoruz.

Teslimden sonra, sunucu kayıt işlemini gerçekleştiriyor ve üretici tarafından yayınlanan donanım versiyon güncellemelerini takip ederek gerekli halde ücretsiz olarak yükseltiyoruz.

Sunucu Güncelleme